El. Ligi Mistrzów: Dwubramkowe zwycięstwo Valencii CF

Valencia CF pokonała na własnym stadionie w pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów AS Monaco FC 3:1 (1:0).

Od pierwszych chwil rywalizacja na Estadio Mestalla stała na bardzo wysokim poziomie. Przełożyło się to na dość szybko strzelonego gola. Piłkę w siatce umieścił już w 3. minucie meczu Rodrigo Moreno, który wykorzystał fatalne ustawienie w defensywie gości i z najbliższej odległości pokonał Danijela Subasicia.

Później spotkanie wskoczyło na dość wyrównany poziom, dzięki czemu bramkarze obu zespołów nie musieli wspinać się na maksimum swoich umiejętności. W ostatecznym efekcie w pierwszej części nie zobaczyliśmy już więcej bramek.

Po zmianie stron ze sporą determinacją i zaangażowaniem zaczęli grać podopieczni Leonardo Jardima. W 49. minucie goście swoją przewagę udokumentowali bramką. Na listę strzelców wpisał się Mario Pasalić. 20-letni Chorwat najszybciej dopadł do odbitej przez obrońcę futbolówki i z pięciu metrów pokonał bramkarza gospodarzy.

Valencia nie zamierzała jednak schodzić z boiska z mało korzystnym rezultatem i natychmiast odpowiedziała na trafienie francuskiego zespołu. Nietoperzy ponownie na prowadzenie wyprowadził sprytnym strzałem Daniel Parejo.

Definitywnie AS Monaco FC dobił tuż przed końcem regulaminowego czasu gry potężnym uderzeniem z szesnastu metrów Sofiane Feghouli.

Ostatecznie rezultat meczu nie uległ już zmianie i Hiszpanie pojadą do Francji z dwubramkową zaliczką. Spotkanie rewanżowe pomiędzy oboma drużynami na Stade Louis II odbędzie się w najbliższy wtorek (25 sierpnia, godz. 20:45).