El. LM: Celtic bliżej fazy grupowej

Celtic Glasgow pokonał na własnym stadionie Malmo FF 3:2 w pierwszym spotkaniu czwartej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Paweł Cibicki znalazł się poza kadrą meczową gości. Rewanż rozegrany zostanie za tydzień na Swedbank Stadion.

Pierwszego gola na Celtic Park strzelił dla gospodarzy Leigh Griffiths w trzeciej minucie spotkania. 24-letni napastnik otrzymał podanie od Stefana Johansena i w sytuacji sam na sam z bramkarzem pokonał Johana Wilanda. Siedem minut później było już 2:0 dla szkockiego zespołu. Swoją drugą asystę zaliczył Johansen, który dośrodkował z rzutu rożnego. Po jego zagraniu, piłkę do bramki głową skierował Nir Biton.

Siedem minut po przerwie goście strzelili gola kontaktowego. Trafienie zaliczył Jo Inge Berget, który w zeszłym sezonie występował w Cetliku. Norweg przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzałem z woleja zaskoczył Craiga Gordona. Od 62. minuty meczu, gospodarze znowu prowadzili dwom bramkami. Leigh Griffiths, po błędzie Antona Tinnerholma, strzałem głową przelobował bramkarza rywali. Wynik meczu na 3:2 ustalił w doliczonym czasie gry, Berget.

Kolejnym rywalem „The Boys” będzie Dundee United. Malmo w ligowym spotkaniu zmierzy się z Hacken.

W innym meczu decydującej fazy eliminacji do Ligi Mistrzów, Skenderbeu Korcza przegrało na własnym stadionie z Dynamo Zagrzeb 1:2. Gola dla albańskiej drużyny strzelił Bledi Shkembi, a bramki dla gości zdobyli El-Arbi Hilal Soudani i Josip Pivarić.