El. LM: 90 minut Szukały, Steaua z awansem

Steaua Bukareszt nie dała szans kazachskiemu Aktobe w rewanżowym meczu III rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Wygrana mistrzów Rumunii 2:1 zapewniła im grę w kolejnym etapie rozgrywek.

Pierwsze spotkanie dosyć niespodziewanie zakończyło się rezultatem 2:2 ale eksperci wskazywali, że Steaua u siebie rozstrzygnie kwestię awansu na swoją korzyść. Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0. Wprawdzie w końcówce spotkania gościom udało się strzelić bramkę kontaktową, ale grając w osłabieniu od 57 minut po czerwonej kartce Logvinenko nie byli w stanie zrobić więcej.

Tym samym grę w IV rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów zapewniła sobie Steaua Bukareszt. Łukasz Szukała wystąpił znów w podstawowym składzie mistrzów Rumunii, rozgrywając pełne spotkanie.