El. LM: Pogromcy Lecha zremisowali z Maccabi

FC Basel zremisował w pierwszym meczu decydującej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Maccabi Tel Aviv 2:2. Natomiast Rapid Wiedeń minimalnie uległ Szachtarowi Donieck 0:1.

Kibice gospodarzy zgromadzeni na St. Jakob-Park nie mieli powodów do zadowolenia po pół godzinie gry, kiedy na listę strzelców wpisał się gracz gości Eran Zehavi. Kapitan Maccabi otrzymał dokładne podanie z rzutu wolnego od Avi Rikana i strzałem w dolny lewy róg bramki pokonał stojącego w bramce Vaclika. Do wyrównania w 39. minucie doprowadził Matias Delgado, który skutecznie wykorzystał strzał z „jedenastki” podyktowanej po faulu Tala Ben Haima.

W końcówce spotkania Breel Embolo płaskim uderzeniem wyprowadził Szwajcarów na prowadzenie. Zawodnicy z Izreala walczyli jednak do końca i zdołali wyrównać w szóstej minucie doliczonego czasu gry za sprawą Zehaviego.

W meczu pomiędzy Rapidem Wiedeń, a Szachtarem Donieck lepsi okazali się goście, którzy wygrali 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zanotował Marlos. Brazylijczyk otrzymał podanie ze skrzydła od Rakyckiego i następnie ograł jednego z obrońców i oddał strzał, którego nie był w stanie obronić bramkarz Rapidu.

Pojedynki rewanżowe zostaną rozegrane 25 sierpnia.