El. LM: Zespół Łukasza Gikiewicza odpadł z rywalizacji

Rosyjski Zenit St Petersburg awansował do IV rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów po tym, jak w rewanżowym starciu III etapu rozgrywek pokonał u siebie 3:0 cypryjski AEL Limassol.

Choć pierwsze spotkanie było bardzo zacięte i ostatecznie padło łupem rywali, to w Rosji nie mieli oni szczęścia. Spory wpływ na końcowy wynik miała sytuacja z pierwszej połowy środowego meczu, gdy na przestrzeni 10 minut dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną otrzymał gracz AEL, Danielzinho.

Od początku drugiej części gry Zenit ruszył na Cypryjczyków ze zdwojoną siłą i gole były tylko kwestią czasu. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Rondon, Danny i Kierżakow, który ustalił wynik strzałem z rzutu karnego.

W drużynie gości środowego spotkania w pierwszym składzie pojawił się Łukasz Gikiewicz. Polak został zmieniony w 86 minucie.