El. MŚ 2018: Boliwia przegrała z Kolumbią

Boliwia przegrała przed własną publicznością z Kolumbią 2:3 (0:2) w pierwszym czwartkowym spotkaniu eliminacji MŚ 2018 w strefie Ameryki Południowej.

Na Estadio Hernando Siles w La Paz w pierwszej połowie prym wiedli James Rodriguez i Carlos Bacca. Pomocnik Realu i napastnik zdobyli po golu oraz asystowali sobie nawzajem przy trafieniach, które dały przyjezdnym wydawało się bezpieczne prowadzenie.

Po zmianie stron obraz gry uległ jednak zmianie. Gospodarze odważniej ruszyli do przodu i już cztery minuty po przerwie kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Juan Arce, a niespełna kwadrans później wyrównał Alejandro Chumacero.

„Los Cafeteros” walczyli jednak do samego końca i w drugiej minucie doliczonego czasu gry po świetnym zagraniu Marlosa Moreno płaskim strzałem z narożnika pola karnego zwycięskiego gola zdobył Edwin Cardona.

Dzięki temu podopieczni Jose Pekermana odnieśli drugie zwycięstwo i wyprzedzili w tabeli Argentynę, awansując na szóste miejsce. Ekipa dowodzona przez Julio Cesara Baldivieso doznała natomiast czwartej porażki i jest na ósmej pozycji.

* * * * * *
Boliwia – Kolumbia 2:3 (0:2)
Bramki: Arce 49-karny, Chumacero 62 – James Rodriguez 9, Bacca 40, Cardona 90+2.