El. MŚ 2018: Kolejne zwycięstwo Argentyny

Reprezentacja Argentyny pokonała w Cordobie Boliwię 2:0 w meczu eliminacji do mistrzostw świata. Dla „Albicelestes” było to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Pierwszy gol dla gospodarzy padł w 20. minucie gry. Lionel Messi szybko wykonał rzut wolny, podając do Gonzalo Higuaina, a ten wyłożył piłkę Gabrielowi Mercado, który trafił na pustą bramkę. Było to jego drugie trafienie dla drużyny narodowej.

Wynik na 2:0 ustalił dziesięć minut później Messi. Napastnik Barcelony wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Everze Banedze.

Dzięki wygranej drużyna prowadzona przez Gerardo Martino awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Ma dwa punkty straty do Urugwaju i Ekwadoru. Boliwia jest przedostatnia. Na mundial zakwalifikują się cztery najlepsze drużyny, a piąta zagra w barażach.