El. MŚ 2018: Paragwaj zremisował z Brazylią

Reprezentacja Paragwaju zremisowała 2:2 z Brazylią w meczu eliminacji do mistrzostw świata. Spotkanie rozegrane zostało na Estadio Defensores del Chaco w Asuncionie.

Pierwszy gol padł w 40. minucie gry. Na listę strzelców wpisał się Dario Lezcano. Po jego uderzeniu, piłka odbiła się od Filipe Luiza, co zmyliło Alissona. Cztery minuty później gospodarze zdobyli drugą bramkę. Edgar Benitez otrzymał podanie od Richarda Ortiza i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

„Canarinhos” odpowiedzieli w 79. minucie spotkania. Trafienie zaliczył wtedy Ricardo Oliveira, który z bliskiej odległości dobił strzał Hulka. Wynik na 2:2 ustalił w doliczonym czasie gry, Dani Alves. Obrońca Barcelony minął dwóch rywali i oddał celny strzał w długi róg bramki.

Po remisie Brazylia zajmuje szóste miejsce w tabeli. Ma tyle samo punktów co Paragwaj, który jest siódmy. Na mundial zakwalifikują się cztery najlepsze drużyny, a piąta zagra w barażach.