El. MŚ 2018: Peru uratowało remis z Wenezuelą

Peru zremisowało u siebie z Wenezuelą 2:2 (0:1) w spotkaniu 5. kolejki eliminacji MŚ 2018 w strefie Ameryki Południowej.

Na Estadio Nacional w Limie zamykający tabelę goście, po rzucie karnym wykorzystanym jeszcze przed przerwą przez Romulo Otero oraz celnym strzale Mikel Villanuevy jedenaście minut po zmianie stron, niespodziewanie objęli dwubramkowe prowadzenie.

Cieszyli się nim zaledwie cztery minuty, bowiem kontaktowy gol Paolo Guerrero dał nadzieję miejscowym na odrobienie strat. To stało się dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy to do wyrównania doprowadził Raul Ruidiaz.

„Los Incas” po tym meczu przesunęli się na ósme miejsce w tabeli, natomiast ekipa ”     La Vinotinto” zdobyła pierwszy punkt w tych kwalifikacjach, ale wciąż bez zwycięstwa w dorobku zamyka klasyfikację.