El. MŚ 2018: Pewne zwycięstwo Urugwaju

Urugwaj bez najmniejszych problemów pokonał u siebie w ramach eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata w Rosji w strefie CONMEBOL prowadzoną przez Jose Pekermana Kolumbię 3:0 (1:0).

Gospodarze strzelanie rozpoczęli już w 34. minucie. Futbolówkę w bramce umieścił Diego Godin. Kolejne gole padały już po przerwie. Najpierw w 51. minucie na listę strzelców wpisał się Diego Rolan, a następnie tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Abel Hernandez.

Dzięki okazałej wygranej ekipa prowadzona przez Celso Otero po dwóch rozegranych spotkaniach jest liderem kwalifikacji. Komplet „oczek” na tym etapie rozgrywek mają jeszcze tylko dwie reprezentacje: Ekwador oraz Chile.

Warto także zaznaczyć, iż Kolumbijczycy, którzy z dorobkiem trzech „oczek” plasują się na szóstym miejscu, kończyli tę rywalizację w osłabieniu, po tym jak w doliczonym czasie czerwoną kartkę obejrzał grający na co dzień w turyńskim Juventusie Juan Cuadrado.