El. MŚ 2018: Siedem bramek w Peru, kolejna wygrana Ekwadoru

Reprezentacja Chile pokonała po szalonym meczu na wyjeździe w ramach eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku Peru 4:3 (3:2). W innym spotkaniu kwalifikacyjnym w strefie CONMEBOL Ekwador rzutem na taśmę pokonał Boliwię 2:0 (0:0).

Bohaterem spotkania rozgrywanego na Estadio Nacional de Lima został grający na co dzień w londyńskim Arsenalu Alexis Sanchez. Doświadczony zawodnik nie tylko dwa razy wpisał się na listę strzelców, ale także zanotował jedną asystę przy trafieniu Eduardo Vargasa, który również dwukrotnie pokonał bramkarza rywali podczas tej rywalizacji.

Z kolei bramki dla podopiecznych trenera Ricardo Garecy, którzy nie mają na swoim koncie na chwilę obecną ani jednego punktu, zdobywali odpowiednio doświadczony 30-letni Jefferson Farfan (dwie) oraz tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra Paolo Guerrero. Warto zaznaczyć, iż Peru niemal całe zawody grało w osłabieniu, po tym jak w 23. minucie czerwoną kartkę obejrzał Christian Cueva.

W innym meczu drugiej kolejki eliminacji Ekwador rzutem na taśmę pokonał u siebie Boliwię 2:0 (0:0). Gole dla gości strzelali Miller Bolanos w 81. minucie starcia oraz tuż przed upływem regulaminowego czasu gry Felipe Caicedo, który skutecznie wykorzystał rzut karny.