El. MŚ: Argentyna przegrała w Buenos Aires

Reprezentacja Argentyny przegrała na Estadio Monumental w Buenos Aires 0:2 z Ekwadorem w meczu eliminacji do mistrzostw świata. „Albicelestes” ostatni raz ponieśli porażkę przed własną publicznością w lipcu 2011 roku.

Pierwszego gola dla gości strzelił Frickson Erazo w 81. minucie gry. 27-letni piłkarz wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki głową. Minutę później było 2:0. Antonio Valencia przeprowadził rajd prawą stroną boiska, a jego akcję wykończył Felipe Caicedo.

Gospodarze, którzy grali bez kontuzjowanego Lionela Messiego, w 24. minucie meczu doznali kolejnego osłabienia. Boisko z urazem musiał opuścić Sergio Aguero. Jego miejsce na murawie zajął Carlos Tevez.

Kolejnym rywalem piłkarzy Gerardo Martino będzie Paragwaj. Mecz drugiej kolejki eliminacji do mundialu odbędzie się w środę o godz. 2:00 polskiego czasu. Wcześniej Ekwador zmierzy się z Boliwią.