El. ME: Derby Skandynawii znów na remis, szóste zwycięstwo Hiszpanii

Szwecja zremisowała u siebie z Norwegią 1:1 (0:1) w najciekawszym niedzielnym wieczornym meczu szóstej kolejki eliminacji Euro 2020.

Na Friends Arena w Sztokholmie goście objęli prowadzenie w ostatniej minucie pierwszej połowy. Martin Odegaard zagrał precyzyjnie w pole karne do Stefana Johansena i ten płaskim strzałem w długi róg zaskoczył Robina Olsena. Kwadrans po zmianie stron wyrównał uderzeniem sprzed linii pola karnego Emil Forsberg.

Pierwsze starcie tych drużyn ze Skandynawii zakończyło się również remisem 3:3. Ćwierćfinaliści mundialu w Rosji umocnili się nieznacznie na drugim miejscu w tabeli grupy F, natomiast podopieczni Larsa Lagerbacka spadli na czwartą lokatę.

Na czele klasyfikacji jest niepokonana wciąż Hiszpania. „La Furia Roja” rozbiła w niedzielę wieczorem Wyspy Owcze 4:0 (1:0) i jest już bardzo blisko bezpośredniego awansu do przyszłorocznego turnieju. Na Estadio El Molinon w Gijon po dwa gole strzelili Rodrigo i wprowadzony po zmianie stron Paco Alcacer.