el. MME: Polacy przegrali w Sofii z Bułgarią

Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała na wyjeździe z Bułgarią 0:3 (0:1) w meczu 5. kolejki eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy.

Pierwszego gola gospodarze strzelili pod koniec pierwszej połowy za sprawą Tonisława Jordanowa. W drugiej połowie Bułgarzy również byli skuteczniejsi niż podopieczni Czesława Michniewicza, którzy nie oddali celnego strzału.

Dwie kolejne bramki zdobył Stanisław Iwanow.

Dla Polaków to pierwsza porażka w eliminacjach. Po pięciu kolejkach zajmują drugie miejsce z dorobkiem 10 punktów. Bułgaria jest trzecia, ma na koncie 8 punktów.

W turnieju finałowym młodzieżowych mistrzostw Europy, które odbędą się w 2021 roku na Węgrzech i w Słowenii, weźmie udział 16 zespołów. W kwalifikacjach awans uzyskają zwycięzcy każdej z dziewięciu grup oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca. Pozostałe osiem reprezentacji wystąpi w barażach.