Eliminacje mistrzostw świata 2018: Pewne zwycięstwo USA, debiut Miazgi

Piłkarska reprezentacja Stanów Zjednoczonych bez najmniejszych problemów pokonała w pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji mistrzostw świata 2018 Saint Vincent i Grenadyny 6:1 (3:1).

Bramki w tym spotkaniu dla podopiecznych Juergena Klinsmanna strzelali Bobby Wood, Fabian Johnson, Geoff Cameron, Gyasi Zardes oraz Jozy Altidore, który dwa razy umieścił piłkę w siatce bramkarza gości, Winslowa McDowalda.

Honorowe trafienie dla Saint Vincent i Grenadyny zanotował natomiast Oalex Anderson, który na listę strzelców wpisał się już w piątej minucie rywalizacji na Busch Stadium. Było to trafienie dające przyjezdnym dość zaskakujące prowadzenie.

Warto zaznaczyć, iż debiut w kadrze narodowej USA zaliczył posiadający również polskie obywatelstwo Matt Miazga. 20-latek na placu gry zameldował się w 63. minucie meczu. W efekcie niezwykle utalentowany stoper nie będzie mógł już zagrać dla reprezentacji Polski.

******
Stany Zjednoczone – Saint Vincent i Grenadyny 6:1 (3:1)
Bramki: Wood 11, Johnson 29, Altidore 31, 74, Cameron 51, Zardes 58 – Anderson 5.