Eliminacje LM: Niesamowita końcówka PSV, Cieślewicz zagrał w barwach mistrza Walii

We wtorkowych meczach drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów PSV Eindhoven wygrało u siebie z FC Basel 3:2 (1:1), APOEL Nikozja pokonał na wyjeździe FK Sutjeska Niksić 1:0 (1:0), a FC Kopenhaga okazała się lepsza od The New Saints FC, zwyciężając na boisku rywala 2:0 (1:0).

W Eindhoven spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. W 14. minucie Bruma zachował czujność w polu karnym i trafił do pustej bramki. Goście z Bazylei wyrównali tuż przed przerwą. Albian Ajeti wykorzystał długie podanie i wykończył skutecznie sytuację sam na sam.

Wicemistrzowie Szwajcarii w 79. minucie wygrywali 2:1 po strzale głową Omar Alderete.

Wydawało się, że FC Basel wywiezie z Holandii cenną wygraną. W ostatnich minutach gospodarze odwrócili jednak losy meczu. Wyrównał Sam Lammers uderzeniem głową z pięciu metrów. Bramkę na 3:2 zdobył w doliczonym czasie gry Donyell Malen strzałem z bliska.

Emocji nie zabrakło również w Czarnogórze, gdzie APOEL Nikozja prowadził z FK Sutjeska Niksić 1:0 od 42. minuty. Pod koniec pierwszej połowy rzut karny wykorzystał Tomas De Vincenti.

Gospodarze mogli wyrównać w ten sam sposób w 69. minucie. Jedenastki nie wykorzystał jednak Stefan Nikolić. Napastnik w przeszłości przed jeden sezon był zawodnikiem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

Mistrzowie Cypru wygrali ostatecznie 1:0 i są blisko gry w trzeciej rundzie eliminacji.

W jeszcze lepszej sytuacji jest FC Kopenhaga po zwycięstwie na wyjeździe z The New Saints FC 2:0. Dla zespołu z Danii gole strzelali Pieros Sotiriou i Robert Skov.

W barwach mistrza Walii 75 minut rozegrał Adrian Cieślewicz.

Rewanże zostaną rozegrane 30 i 31 lipca.