Eredivisie: Ajax wygrał w hicie kolejki

Piłkarze Ajaxu Amsterdam pokonali na własnym stadionie w meczu 22. kolejki holenderskiej Eredivisie Feyenoord Rotterdam 2:1 (1:1). Dla podopiecznych Giovanniego van Bronckhorsta jest to już szóste przegrane spotkanie z rzędu w lidze.

Pierwszego gola w tym starciu strzelili goście. Na listę strzelców wpisał się Jens Toornstra, który świetnym strzałem z dystansu nie dał najmniejszych szans holenderskiemu bramkarzowi gospodarzy Jasperowi Cillessenowi.

Przyjezdni nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia, bowiem jeszcze przed przerwą stan rywalizacji wyrównał Amin Younes. 22-letni skrzydłowy bez problemów minął dwóch obrońców i uderzeniem po dalszym słupku pokonał Kennetha Vermeera.

Po zmianie stron decydującą o wyniku bramkę zdobył Riechedly Bazoer. Holender popisał się w tej sytuacji wybornym strzałem zza pola karnego. Rezultat meczu mógł być jeszcze bardziej okazały, ale w 68. minucie Nemanja Gudelj nie wykorzystał rzutu karnego.

21-letni napastnik reprezentacji Polski, Arkadiusz Milik rozpoczął spotkanie na Amsterdam Arena na ławce rezerwowych i przesiedział na niej pełne dziewięćdziesiąt minut.