Eredivisie: Ajax wygrał w stolicy Geldrii

Piłkarze Vitesse Arnhem przegrali u siebie z Ajaksem Amsterdam 1:3 (1:0) w najciekawiej zapowiadającym się niedzielnym spotkaniu 10. kolejki holenderskiej Eredivisie. W ekipie gości zabrakło kontuzjowanego Arkadiusza Milika.

Na GelreDome prowadzenie miejscowej drużynie zapewnił dziewięć minut po przerwie Gruzin Waleri Kazaiszwili. Wyrównał siedemnaście minut później Duńczyk Viktor Fischer, a po kolejnych dwóch minutach drugiego gola dla przyjezdnych zdobył Riechedly Bazoer.

Ósme zwycięstwo w sezonie wicemistrzów Holandii przypieczętował jeszcze cztery minuty przed końcem Duńczyk Lasse Schoene. Dzięki niemu podopieczni Franka de Boera umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Ekipa ze stolicy Geldrii natomiast doznała trzeciej porażki i jest piąta w klasyfikacji.