Eredivisie: Dwunasta porażka Rody

Roda Kerkrade uległa u siebie SC Heerenveen 1:2 (0:0) w trzecim niedzielnym spotkaniu 29. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Na Parkstad Limburg Stadion wszystkie bramki w tym meczu padły dopiero w drugiej połowie. Sześć minut po zmianie stron prowadzenie gościom dał Szwed Arber Zeneli.

Wyrównał kwadrans później Belg Tom van Hyfte, ale ostatnie słowo należało do przyjezdnych. W drugiej minucie doliczonego czasu gry gospodarzy pogrążył celnym strzałem Branco van den Boomen.

Ekipa z Limburgii doznała w ten sposób dwunastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostaje na czternastym miejscu w tabeli. „De Superfriezen” natomiast po dziesiątym zwycięstwie w sezonie z sześcioma punktami więcej są na trzynastej pozycji w klasyfikacji.