Eredivisie: Feyenoord słabszy od Zwolle

PEC Zwolle pokonali przed własną publicznością Feyenoord Rotterdam 3:1 (1:1) w niedzielnym meczu 23. kolejki holenderskiej Eredivisie. Tym samym, zespół gości doznał siódmej ligowej porażki z rzędu.

Kibice zgromadzeni na IJsseldelta Stadion na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 15. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Lars Veldwijk, któremu asystował Wout Brama. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Sven van Beek.

Po zmianie stron Veldwijk podwoił swój dorobek strzelecki i ponownie wyprowadził miejscowych na jednobramkową przewagę. Ostatnie podanie przy tym golu zaliczył Rick Dekker. W doliczonym czasie gry, wynik rywalizacji ustalił Kingsley Ehizibue.

PEC Zwolle zajmuje aktualnie dziesiąte miejsce w tabeli Eredivisie. Podopieczni Rona Jansa mają na swoim koncie 32 punkty, z kolei Feyenoord Rotterdam zdobył do tej pory cztery „oczka” więcej i znajduje się na szóstej pozycji.