Eredivisie: Kolejna wygrana Heraclesa

Heracles Almelo odniósł piąte zwycięstwo z rzędu. Piłkarze Johna Stegemana w spotkaniu szóstej kolejki ligi holenderskiej pokonali na własnym stadionie PSV Eindhoven 2:1.

Pierwszego gola zdobyli goście. W drugiej minucie gry, na listę strzelców wpisał się Luuk de Jong, któremu podawał Maxime Lestienne. Dla 25-letniego napastnika było to szóste trafienie w tym sezonie w lidze. Gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali strzelić dwie bramki. Najpierw Joroena Zoeta pokonał Mark Fledderus, a później Thomas Bruns.

Dzięki wygranej Heracles awansował na pozycję lidera Eredivisie. Ma jeden punkt przewagi nad FC Zwolle i dwa nad Ajaksem, który swój mecz rozegra w niedzielę. PSV po porażce spadło na piąte miejsce w lidze.

W innym sobotnim spotkaniu Cambuur Leeuwarden zremisował bezbramkowo u siebie z Twente Enschede. Sebastian Steblecki znalazł się poza kadrą meczową gospodarzy.