Eredivisie: Niespodzianka w Rotterdamie

Feyenoord Rotterdam zremisował u siebie z FC Groningen 1:1 (0:0) w sobotnim spotkaniu 31. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Na De Kuip nieoczekiwane prowadzenie dla gości uzyskał w pierwszej połowie Michael de Leeuw, ale dwadzieścia minut po zmianie stron wyrównał Tonny Vilhena.

Zwycięskiej bramki nie udało się jednak zdobyć ekipie z portowego miasta, która po piątym podziale punktów w tym sezonie umocniła się na trzecim miejscu w tabeli.

Sześć „oczek” do Feyenoordu traci AZ Alkmaar, które rozbiło na własnym stadionie PEC Zwolle 5:1. Na murawie AFAS Stadion aż cztery gole dla gospodarzy strzelił
Vincent Janssen. „Blauwvingers” po tej porażce spadli na ósmą pozycję i mają już tylko trzy punkty przewagi nad dziesiątą w klasyfikacji drużyną z Groningen.