Eredivisie: Wyjazdowa wygrana Heerenveen

Feyenoord Rotterdam przegrał przed własną publicznością z SC Heerenveen 1:2 (0:1) w czwartkowym spotkaniu 20. kolejki Eredivisie.

Kibice zgromadzeni na De Kuip na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 39. minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas goście, a na listę strzelców wpisał się Henk Veerman.

Po przerwie do wyrównania doprowadził Anass Achahbar, któremu asystował Dirk Kuyt. Przyjezdni zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, a gola na wagę kompletu punktów strzelił Joey Van den Berg.

Feyenoord zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli Eredivisie. Piłkarze z Rotterdamu mają na swoim koncie 36 punktów, z kolei Heerenveen zdobyło do tej pory dziesięć „oczek” mniej i znajduje się na jedenastej pozycji.