Eredivisie: Wysokie zwycięstwo AZ Alkmaar

NEC Nijmegen przegrał przed własną publicznością z AZ Alkmaar 0:3 (0:2) w sobotnim spotkaniu 21. kolejki holenderskiej Eredivisie. W barwach gospodarzy przez pełne 90 minut grał Wojciech Golla.

Kibice zgromadzeni na Goffertstadion na pierwsze trafienie w tym meczu nie musieli czekać zbyt długo. Niespełna 60 sekund po gwizdku sędziego na listę strzelców wpisał się bowiem Markus Henriksen, któremu asystował Dabney dos Santos. Kwadrans później prowadzenie gości podwyższył Alireza Jahanbakhsh.

W 72. minucie gry wynik rywalizacji ustalił Levi Garcia. 18-latek wykorzystał dogranie Ridgeciano Hapsa i pokonał bramkarza gospodarzy zaledwie po 180 sekundach od pojawienia się na boisku.

Dzięki czwartej wygranej z rzędu, AZ awansowało na ósme miejsce w tabeli Eredivisie. Drużyna z Alkmaar ma na swoim koncie 31 punktów, z kolei NEC Nijmegen zdobył do tej pory trzy „oczka” więcej i znajduje się na piątej pozycji.