Primera Division: Szóste zwycięstwo Realu Sociedad

Real Sociedad wygrał przed własną publicznością z Realem Betis Balompie 2:1 (2:0) w sobotnim spotkanie 22. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Kibice zgromadzeni na Estadio Anoeta na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 18. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Xabi Prieto, któremu asystował Litri. Niespełna kwadrans później prowadzenie gospodarzy podwyższył Inigo Martinez. 24-letni obrońca wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Rubena Pardo i głową pokonał bramkarza gości.

Po przerwie przyjezdni zmniejszyli straty za sprawą bramki Rubena Castro. Hiszpan wykończył akcję Ricky’ego van Wolfswinkela i z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki obok interweniującego Geronimo Rulliego.

Real Sociedad zajmuje aktualnie 13. miejsce w tabeli Primera Division. Drużyna z San Sebastian ma na swoim koncie 24 punkty, z kolei Real Betis Balompie zdobył do tej pory 22 „oczka” i znajduje się dwie lokaty niżej.