Eredivisie: Zwycięstwa FC Utrecht i FC Groningen, Golla ujrzał czerwoną kartkę, grali Bednarek i Parzyszek

FC Utrecht z Filipem Bednarkiem między słupkami pokonał u siebie NEC Nijmegen z Wojciechem Gollą w zestawieniu 3:1 (1:1) w drugim niedzielnym spotkaniu 30. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Na Galgenwaard Stadion polski obrońca gości w samej końcówce zawodów zobaczył czerwoną kartkę.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie po strzale Ruuda Boymansa, ale tuż przed przerwą wyrównał Anglik Todd Kane. Po zmianie stron o sukcesie miejscowych w niespełna trzy minuty przesądzili Nacer Barazite i Francuz Sebastien Haller.

Dzięki czternastej wygranej w sezonie podopieczni Erika ten Haga awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Ekipa z Geldrii natomiast doznała jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i jest na dziewiątej pozycji.

Na dziesiątą lokatę przesunęli się zawodnicy FC Groningen po zwycięstwie 3:1 (1:1) nad De Graafschap. Na Euroborg w ekipie gości ostatnie pół godziny grał Piotr Parzyszek. Zespół z Doetinchem po tej porażce jest wciąż przedostatni w klasyfikacji.