Serie A: Przegrana Hellas w Neapolu, grał Wszołek

Piłkarze SSC Napoli rozbili u siebie Hellas Werona 3:0 (2:0) w niedzielnym spotkaniu 32. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio San Paolo w podstawowym składzie gości wybiegł Paweł Wszołek. Pomocnik reprezentacji Polski osiem minut po zmianie stron został zastąpiony przez
Giampaolo Pazziniego.

Gole dla gospodarzy strzelali przed przerwą Manolo Gabbiadini i z rzutu karnego Lorenzo Insigne, a dwadzieścia minut przed końcem sukces przypieczętował jeszcze Hiszpan Jose Callejon.

Przyjezdni całą drugą połowę grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartę za faul taktyczny zobaczył tuż przed przerwą Francuz Samuel Souprayen. Ekipa z Miasta Romea i Julii po szesnastej porażce w sezonie nadal zamyka tabelę, natomiast „Błękitni” dzięki tej wygranej umocnili się na pozycji wicelidera klasyfikacji.

Na jedenaste miejsce po zwycięstwie 2:1 nad Atalantą awansowało Torino FC. Całe zawody w szeregach ekipy z Piemontu zaliczył Kamil Glik. Dla „Byków” była to druga ligowa wygrana z rzędu.