Euro U-21: Niemcy pokonali Duńczyków

Młodzieżowa reprezentacja Niemiec pokonała Danię 3:0 w meczu Mistrzostw Europy zawodników do lat 21, które odbywają się w Czechach. Dwie bramki dla drużyny prowadzonej przez Horsta Hrubescha strzelił Kevin Volland, a jedno trafienie zaliczył Matthias Ginter.

Pierwszą bramkę Volland strzelił w 32. minucie spotkania. Asystę przy jego trafieniu zaliczył Emre Can. Drugi raz na listę strzelców pomocnik Hoffenheim wpisał się trzy minuty po przerwie. Pięć minut później padł trzeci gol. Strzelił go Matthias Ginter po podaniu Amina Tounesa.

Dzięki wygranej Niemcy awansowali na pierwsze miejsce w grupie A. Mają punkt przewagi nad Danią i Czechami. W ostatniej serii gier w fazie grupowej rywalem Niemców będą Czesi. Dania zmierzy się z Serbią.

W niedzielę rozegrana zostanie druga kolejka w grupie B. W pierwszych spotkaniach zwycięstwa odniosły reprezentacje Szwecji i Portugalii.