Fabiański: W Polsce fajnie jest być bramkarzem

sports news

Na oficjalnej stronie West Ham United poruszono wątek polskiej szkoły bramkarskiej. Golkiper „Młotów” Łukasz Fabiański przyznał, że w porównaniu z innymi krajami gra na pozycji bramkarza w Polsce nie jest niczym złym, a wręcz przeciwnie.

Oficjalna strona londyńskiego klubu wśród największych bramkarzy z naszego kraju wymienia Jana Tomaszewskiego, Józefa Młynarczyka i Jerzego Dudka. Wspomina także golkiperów, którzy grali lub dalej występują na Wyspach Brytyjskich – Artura Boruca i Wojciecha Szczęsnego. Nie zapomniano też o bramkarzach z Serie A – Łukaszu Skorupskim i Bartłomieju Drągowskim.

O fenomen polskiej szkoły bramkarskiej zapytano Łukasza Fabiańskiego, który na co dzień jest golkiperem „Młotów”.

– Czasami, gdy rozmawiasz z graczami z innych krajów, bycie bramkarzem w ich państwach nie było odbierane pozytywnie, ale w Polsce fajnie jest być bramkarzem – powiedział Fabiański.

– Kiedy dorastałem, miałem nauczyciela wychowania fizycznego w szkole, który zwracał uwagę na rozwijanie mnie jako wszechstronnego sportowca. Uprawiałem gimnastykę, grałem w koszykówkę, piłkę ręczną i siatkówkę. Pomogło mi to stać się wszechstronnym sportowcem – dodał Polak.

Fabiański zwraca uwagę, że postrzeganie pozycji bramkarza w naszym kraju zmieniły doskonałe występy i sukcesy Jerzego Dudka.

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.