FIFA nałożyła zakaz transferowy na Chelsea Londyn

sports news

Chelsea Londyn nie będzie mogła pozyskiwać nowych zawodników w dwóch najbliższych okienkach transferowych ze względu na złamanie międzynarodowych przepisów związanych z transferami i rejestracją zawodników poniżej 18 roku życia – poinformowała w oficjalnym komunikacie FIFA.

Klub został także ukarany grzywną w wysokości 600 tysięcy franków szwajcarskich. Zakaz transferowy nie dotyczy sprzedaży zawodników, a także drużyn kobiecych oraz futsalowych Chelsea. Klubowi ze Stamford Bridge przysługuje prawo do odwołania od decyzji światowej federacji piłkarskiej.

Dochodzenie FIFA dotyczyło zatrudniania przez Chelsea zawodników poniżej 18 roku życia. Brytyjskie media donoszą, że dotyczy to m.in. napastnika Bertranda Traore, który trafił do klubu z zachodniej części stolicy Anglii w październiku 2013 roku z młodzieżowej drużyny AJ Auxerre. Nastąpiło to kilka tygodni po tym, jak skończył on 18 lat, choć zdjęcia wskazują, że grał on już w „The Blues” w 2011 roku, kiedy miał zaledwie 16 lat.

Działacze Chelsea zdawali sobie sprawę, że taka kara może zostać nałożona. Dlatego już w styczniu sfinalizowali transfer Christiana Pulisicia, który trafi do nich z Borussii Dortmund po zakończeniu sezonu. Dodatkowo „The Blues” wypożyczyli też Gonzalo Higuaina z Juventusu Turyn z opcją przedłużenia wypożyczenia o kolejny rok. Nałożony zakaz transferowy praktycznie przesądza, że wypożyczony Mateo Kovacić wróci latem do Realu Madryt, bowiem nie będzie mógł zostać wykupiony.

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.