Frank De Boer: Van Gaal jest jednym z najlepszych trenerów na świecie

Szkoleniowiec Ajaxu Amsterdam, Frank de Boer uważa, że Louis van Gaal jest jednym z najlepszych menedżerów na świecie, choć przyznaje, że wyznawana przez niego filozofia nie zawsze mu odpowiadała.

Przed zakończeniem swojej piłkarskiej kariery, 45-letni Holender występował w drużynach prowadzonych przez obecnego trenera Manchesteru United. Bardzo dobrze poznał jego metody szkoleniowe i jest przekonany, że może on odnieść sukces na Old Trafford.

– Uważam, że Van Gaal znakomicie radzi sobie jako menedżer. Dobrze zarządza zespołem, chroni swoich zawodników i chce, żeby zawsze dawali z siebie sto procent – powiedział De Boer w rozmowie z „Omnisport”.

– Jest jednym z najlepszych szkoleniowców na świecie. Myślę, że w ostatnich latach sam również wiele się nauczył i wie, co ma robić, kiedy znajduje się w obcym kraju. Osiągnie to, czego chce, jeśli tylko będzie miał wystarczająco dużo czasu i pozostali zaufają jego filozofii – dodał.

– On zawsze próbuje walczyć z mediami. Czasem powinien trochę odpuścić i nie robić z tego problemu. Nie lubi jednak, kiedy ktoś zachowuje się wobec niego nie fair. Później próbuje atakować taką osobę – podsumował.

64-letni Holender objął drużynę „Czerwonych Diabłów” w maju ubiegłego roku. Wcześniej prowadził między innymi FC Barcelonę, Bayern Monachium i reprezentację Holandii.