Gerard Deulofeu wróci do Evertonu?

21-letni hiszpański skrzydłowy FC Barcelony, Gerard Deulofeu już podczas letniego okienka transferowego może wrócić do Evertonu – informuje „Liverpool Echo”.

Według najnowszych informacji przedstawiciele klubu z niebieskiej części Merseyside już wkrótce skontaktują się z hiszpańskim gigantem w sprawie definitywnego wykupienia wychowanka Dumy Katalonii. Spekuluje się, iż w grę wchodzi także roczne wypożyczenie.

Obecna umowa Hiszpana z FC Barceloną wygasa wraz z końcem czerwca 2017 roku i jest ona opatrzona klauzulą wykupu opiewającą na 25 milionów euro. Wiele wskazuje jednak na to, iż mistrz Hiszpanii zdecyduje się na sprzedaż zawodnika za zdecydowanie niższą kwotę.

Jeżeli ostatecznie Gerard Deulofeu, który wyraża chęć powrotu do Evertonu, przeniesie się na Goodison Park to będzie to dla niego oznaczać powrót na angielskie boiska po roku przerwy. Występował on już bowiem w The Toffees w sezonie 2013/2014. Wówczas rozegrał on 29 meczów we wszystkich możliwych rozgrywkach.

W zakończonym nie tak dawno sezonie jednokrotny reprezentant Hiszpanii grał na zasadzie wypożyczenia w Sevilli FC. Wraz z Sevillistas wygrał Ligę Europy oraz zajął piąte miejsce w lidze.