Giovanni Trapattoni: Liga włoska jest najlepsza na świecie

Włoska Serie A najlepszą ligą na świecie? Tak przynajmniej twierdzi były selekcjoner Squadra Azzurra Giovanni Trapattoni, który nie ukrywa, iż na Półwyspie Apenińskim jego zdaniem jest wiele bardzo dobrych klubów.

Doświadczony menadżer podczas swojej przebogatej kariery trenerskiej prowadził takie drużyny jak AC Milan, Inter Mediolan, Juventus, Fiorentina, czy też Cagliari Calcio. Obecnie 76-latek, który po raz ostatni zespół ligowy zza linii bocznej prowadził w 2008 roku, pozostaje bez pracy.

– Liga włoska jest najlepsza na świecie, bowiem zawsze gwarantuje ona sporo piłkarskich emocji – powiedział Giovanni Trapattoni, cytowany przez “Tuttosport”.

– W Serie A jest wiele klubów, które są wstanie walczyć o najbardziej prestiżowe cele, chociaż nie da się ukryć, iż ostatnio byliśmy świadkami prawdziwej dominacji ze strony Juventusu – kontynuował.

Urodzony w Cusano Milanino szkoleniowiec wypowiedział się również na temat reprezentacji Włoch, która walczy o awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy – Kadra Italii nie ma takich graczy jak Cristiano Ronaldo, czy też Leo Messi, tak więc musimy zadowolić się tym co mamy na chwilę obecną – stwierdził.

– Mamy jasno określoną tożsamość. Antonio Conte to bardzo dobry selekcjoner, który potrafi w stu procentach wykorzystać to co ma do dyspozycji. Wszyscy piłkarze w niego wierzą, więc i my też musimy mu zaufać – zaznaczył.

– Jestem przekonany, iż na przyszłorocznym Euro 2016 włoska kadra będzie jedną z najlepszych – dodał.

Reklama


Odbierz 600 zł bez konieczności obrotu! https://tylkopilka.pl/odbierz-600-zl-bez-koniecznosci-obrotu/ #kasujemy #obstawiamy #bukmacherzy #typerzy #bukmacherka #typybukmacherskie

Typy na rzuty rożne: Freiburg – Union Berlin https://tylkopilka.pl/typy-na-rzuty-rozne-freiburg-union-berlin/ #kasujemy #obstawiamy #bukmacherzy #typerzy #bukmacherka #typybukmacherskie

Typy na rzuty rożne: Feyenoord – Excelsior https://tylkopilka.pl/typy-na-rzuty-rozne-feyenoord-excelsior/ #kasujemy #obstawiamy #bukmacherzy #typerzy #bukmacherka #typybukmacherskie


Load More…