Gold Cup 2015: Drugie zwycięstwo Trynidadu i Tobago

Swoje drugie zwycięstwo na tegorocznym Gold Cup w Stanach Zjednoczonych zaliczyła reprezentacja Trynidadu i Tobago. Tym razem podopieczni Stephena Harta pokonali Kubę 2:0 (2:0) i są o krok od awansu do następnej fazy turnieju z pierwszego miejsca w grupie.

Na prowadzenie The Soca Warriors wyszli już w 16. minucie za sprawą Sheldon Bateau, który mocnym strzałem z jedenastego metra pokonał bezradnego w tej sytuacji kubańskiego bramkarza, Disovelisa Guerrę.

Wynik rywalizacji na University of Phoenix Stadium ustalił tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania Andre Boucaud. Grający na co dzień w angielskim Dagenham & Redbridge FC popisał się fantastycznym uderzeniem z linii pola karnego.

W innym spotkaniu grupy C jeden z głównych faworytów tego turnieju, Meksyk bezbramkowo zremisował z Guatemalą.

Po dwóch seriach gier liderem tej grupy jest z kompletem punktów reprezentacja Trynidadu i Tobago. Tu za ich plecami z dwoma „oczkami” mniej plasuje się Meksyk, z kolei na najniższym stopniu podium na chwilę obecną znajduje się kadra Guatemali z jednym remisem na swoim koncie. Stawkę zamyka Kuba, która zaliczyła dwie porażki.