Granit Xhaka: Musimy dać z siebie wszystko


Pomocnik Borussii Moenchengladbach, Granit Xhaka ma nadzieję, że jego drużyna da z siebie wszystko we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Sevillą FC i w ostatecznym rozrachunku zdobędzie komplet punktów.

22-latek nie pojawi się jednak na boisku ze względu na zawieszenie, które otrzymał w poprzednim sezonie Ligi Europy. Choć sam nie pomoże zespołowi, liczy na to, że jego koledzy zostawią serce na murawie.

– Powinniśmy dać z siebie wszystko i pracować tak mocno, aby po spotkaniu zwymiotować z wysiłku. Musimy wygrywać i powinniśmy zacząć od teraz – powiedział Szwajcar, cytowany przez niemiecki dziennik „Bild”.

– Zorganizowaliśmy wewnętrzne spotkanie, na którym poruszyliśmy kwestię naszej obecnej dyspozycji. Wiemy, że musimy zacząć pomagać sobie na boisku. Mecze wygrywają zespoły, które tworzą kolektyw – zaznaczył.

Die Fohlen przegrali do tej pory wszystkie mecze w Bundeslidze i z zerowym dorobkiem znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli. Poprzedni sezon podopieczni Luciena Favre’a zakończyli na trzeciej lokacie.