I liga: Termalica przerwała złą passę

Termalica Bruk-Bet Nieciecza wygrała na własnym stadionie 2:1 z Miedzią Legnica w meczu 26. kolejki I ligi. Było to pierwsze od trzech meczów zwycięstwo niecieczan.

Gospodarze rozstrzygnęli ten mecz na swą korzyść jeszcze w pierwszej połowie, w cztery minuty. Najpierw do siatki rywali trafił Plizga, a chwilę później wynik na 2:0 podwyższył Kupczak.

Po przerwie Cierpka z Miedzi otrzymał dwie żółte kartki w przeciągu trzech minut i musiał opuścić murawę, osłabiając swój zespół. Ekipę z Legnicy stać było jednak na bramkę honorową, którą goście zdobyli w ostatniej minucie gry za sprawą Bartoszewicza.

Dzięki zwycięstwu, Termalica umocniła się na trzecim miejscu w tabeli I ligi. Miedź spadła natomiast na lokatę numer 12.