I liga: Zwycięstwa Termalici i Stomilu

Flota Świnoujście przegrała na własnym stadionie 0:2 z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza w spotkaniu 28. kolejki I ligi. W drugim sobotnim meczu Stomil Olsztyn wygrał z Olimpią Grudziądz 2:1.

W Świnoujściu Termalica walczyła o to, by wciąż zachować kontakt z przewodzącym tabeli Zagłębiem Lubin oraz drugą Wisłą Płock. Goście objęli prowadzenie jeszcze przed przerwą po strzale Paluchowskiego. Po zmianie stron do siatki Floty trafił Plizga i Termalica wywiozła z Pomorza cenny komplet punktów, dzięki któremu do wicelidera nadal traci jedno oczko.

W innym rozgrywanym w sobotę meczu Stomil Olsztyn pokonał przed własną publicznością Olimpię Grudziądz 2:1. Do przerwy lepsi byli goście po golu Cielińskiego, ale trafienia Kovala w 49. i 87. minucie sprawiły, że trzy oczka zostały w Olsztynie. Dzięki nim Stomil zbliżył się do czwartej Olimpii tylko na jeden punkt.