Iago Falque: AS Roma gra najlepszy futbol we Włoszech

25-letni hiszpański skrzydłowy AS Romy, Iago Falque ujawnił w swoim ostatnim wywiadzie, iż jego zdaniem najlepszy futbol na Półwyspie Apenińskim na chwilę obecną prezentują Giallorossi.

Były zawodnik londyńskiego Tottenhamu, który w tym sezonie rozegrał we wszystkich możliwych rozgrywkach osiem meczów, zaznaczył jednocześnie, iż w najbliższym czasie zdecydowanie ulec polepszeniu musi gra rzymskiego klubu w destrukcji.

Na tę chwilę ekipa ze Stadio Olimpico zdobyła w Serie A siedemnaście goli. Jest to najlepszy wynik spośród wszystkich zespołów grających we włoskiej ekstraklasie w sezonie 2015/2016.

– Na chwilę obecną najlepszy futbol we Włoszech prezentuje AS Roma – powiedział Iago Falque, cytowany przez „Sky Sports”.

– Bardzo dobrze rozumiem się już z Lucasem Digne. Jak do tej pory strzeliłem co prawda tylko jedną bramkę w barwach rzymskiej drużyny w Serie A, ale jeżeli wliczymy w to trzynaście trafień z Genui to wygląda to lepiej – kontynuował.

– Postaram się w drugiej części sezonu prezentować dużo lepiej, zrobię wszystko, aby w kolejnym miesiącach jeszcze bardziej pomagać AS Romie – zaznaczył Hiszpan, który swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w madryckim Realu.

– Musimy popracować nad balansem w drużynie, ponieważ nie zawsze będziemy strzelać cztery bramki. Jeżeli chcemy wciąż wygrywać, to najwyższy czas rozpocząć ciężką pracę nad grą w obronie – dodał.