Jakie nowinki technologiczne trafią niedługo do kasyn online

technology computer lines board
Photo by Pixabay on Pexels.com

Jeśli interesujesz się nowościami technicznymi oraz grami hazardowymi, to może zainteresuje Cię nasz artykuł omawiający nowe technologie w kasynach online!

Poznaj najważniejsze technologie, jakie wkrótce pojawią się w kasynach online

Gry hazardowe to branża, w której wszelkiego rodzaju nowości z dziedziny zaawansowanych technologii pojawiają się w takich ilościach, że czasami aż ciężko za wszystkim nadążyć. Jeśli więc grywasz nie tylko w automaty do gier online w kasynach takich jak Ice Casino, ale także masz kontakt z produktami z najwyższej półki na konsole i komputery osobiste, to dziś przybliżymy Ci kilka najciekawszych rozwiązań. Niektóre z nich są już powszechnie stosowane w grach wideo, inne dopiero wchodzą do tej branży. Ale koniecznie zwróć na nie uwagę, kiedy kolejny raz zasiądziesz do swojej ulubionej gry!

Rozpoznawanie gestów

To zupełnie nowa technologia, która pozwala całkowicie zrezygnować z dodatkowych akcesoriów do sterowania grą! Dzięki temu będziesz mógł grać w gry albo też zacząć sterować swoją konsolą lub urządzeniem wykorzystując zwykłą, codzienną formę gestykulacji. Coś, co jeszcze wczoraj było zarezerwowane wyłącznie dla filmów S-F, dziś już jest w zasadzie gotowe, by wkroczyć pod strzechy!

Twoje urządzenie wyposażone będzie w specjalną kamerę, która będzie w stanie analizować położenie kilkunastu lub kilkudziesięciu określonych miejsc Twojej dłoni i na tej podstawie rozpoznawać wykonywane przez Ciebie gesty. A to już prosta droga do wykorzystania Twojej dłoni jako dodatkowego kontrolera do gry.

Rozpoznawanie twarzy

Nowoczesne rozwiązania technologiczne obejmujące rozpoznawanie ludzkich twarzy i ogólnie metody odwzorowywania obiektów 3D umożliwia tworzenie wirtualnych postaci w świecie wykreowanym w grze w zadziwiająco skuteczny sposób. Co więcej — postać taka będzie przypominała Ciebie, możesz zatem stworzyć niestandardową postać, która będzie mieć Twoją sylwetkę i ruchy lub przynajmniej ma Twoją twarz. Ale to jeszcze nie wszystko — możesz dzięki temu pomysłowo przenosić własny wizerunek na potrzeby innych produktów cyfrowych. Jednym z prostszych przykładów jest na przykład odblokowanie telefonu poprzez zeskanowanie twarzy użytkownika.

Ponadto opracowane niedawno specjalne urządzenie umożliwia Twórcom opracowywanie gier rozpoznających nawet takie detale, jak emocje okazywane przez gracza. Czyni to poprzez analizowanie odpowiednich miejsc na twarzy gracza. Przykładowo wykrycie wyrazu zniechęcenia może oznaczać, że gra powinna od razu zredukować trudność rozgrywki. Czy takie rozwiązanie stanie się niedługo codziennością? Czas pokaże!

Rozpoznawanie głosu

Gry pozwalające na sterowanie głosowe istnieją już na rynku od dość dawna, ale możliwości tkwiące w wykorzystaniu tej technologii w systemach informatycznych i grach wideo w końcu dotarł już do świadomości przeciętnego użytkownika. Komputery już teraz mają wystarczające możliwości, by z łatwością odczytywać komendy wydane przez użytkownika za pomocą głosu. 

Samo tylko włączanie i wyłączanie komputera to nie wszystko. Nie stanowi także żadnego problemu używanie komend głosowych do:

  • sterowania biblioteką zdjęć lub filmów wideo;
  • surfowania po Internecie;
  • a w niektórych przypadkach nawet do grania. 

A wszystko to robisz, po prostu rozmawiając ze swoim komputerem lub telefonem. Znasz już Cortanę lub Asystenta Google? No właśnie…

Niesamowita jakość grafiki na ekranie

30 lub 40 lat temu mieliśmy do czynienia z grami na ośmiobitowych komputerach typu Commodore 64, czy Atari 800XL. Ale technologia wręcz pędzi do przodu. Najnowocześniejsze osiągnięcia technologiczne typu silnik Unreal 5 pozwalają teraz tworzyć w pełni wyrenderowane światy z fotograficzną wręcz realistycznością odwzorowania obiektów, tekstur i otoczenia. A to oczywiście znacząco przekłada się na wrażenia realizmu i uczestniczenia w pełni w tym, co dzieje się na ekranie.

A pamiętaj o tym, że jakość grafiki rośnie w zasadzie z roku na rok — coś, co dziś wydaje się być szczytowym osiągnięciem technologii, już za 2-3 lata może być zaledwie przeciętne. Wystarczy spojrzeć na gry, które święciły triumfy pod względem graficznym właśnie te 2 lub 3 lata wcześniej i porównać je z bieżącymi hitami!

Wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości

Mając do dyspozycji tak wspaniałą oprawę graficzną w grach, musisz mieć możliwość rozkoszowania się nią w pełni. Wejdź więc do świata gry, korzystając z technologii Ultra 4K. Oznacza ona, że wyświetlacze muszą obsługiwać rozdzielczość co najmniej 3840×2160 pikseli. Wprawdzie zarówno monitory, jak i telewizory o tych możliwościach kosztowały niedawno jeszcze sporo tysięcy złotych, to jednak obecnie stają się bardziej dostępne. A to oznacza, że technologia Ultra 4K jest obecnie już w zasięgu nawet okazjonalnych graczy. Dzięki wspaniałej wyrazistości i odwzorowaniu kolorów nic innego nie może się zbliżyć do niej I pomyśleć, że jeszcze niedawno sądziliśmy, że obraz 1080p wygląda naprawdę dobrze.

Rzeczywistość rozszerzona

Być może nie jesteś fanem gier wideo, co nie zmienia jednak faktu, że możesz mieć do czynienia z technologiami rodem z gier w świecie rzeczywistym. Wcale nie musisz nawet do tego celu korzystać z komputera lub konsoli! 

Produkty z dziedziny AR (Augmented Reality) pozwalają na nową perspektywę, unikalną dla każdego z nas. Pozwalają one uzupełniać lub modyfikować otoczenie w świecie realnym, co może mieć liczne zastosowania w niezliczonych wręcz sytuacjach. Zrób sobie na przykład tor z przeszkodami w swoim przydomowym ogrodzie albo zagraj z rodziną w wirtualne karty na plaży!

Gry mobilne

Wzrost popularności telefonów komórkowych spowodował, że koncepcja grania przesunęła się dość wyraźnie z domowego zacisza i wyspecjalizowanych konsol właśnie na te małe podręczne urządzenia. Bez problemu możesz dookoła siebie dostrzec ludzi, którzy skupieni są na małym ekranie swojego telefonum, grając w wysokiej jakości gry zręcznościowe, strategiczne, strzelanki, wyścigi… słowem we wszystkie rodzaje, jakie jeszcze do niedawna zarezerwowane były dla konsol i komputerów.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.