Jakub Szmatuła: Wszyscy są świetnie przygotowani do treningów

Doświadczony bramkarz Piasta Gliwice, Jakub Szmatuła przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, iż cała drużyna jest bardzo dobrze przygotowana do intensywnych treningów u trenera Radoslava Latala.

– To jest taki okres, że po prostu swoje trzeba zrobić. Nie ma tutaj wiele frajdy. Jest ciężka praca. Na szczęście ta przerwa była w miarę krótka, a nikt też brzuchem do góry nie leżał. Dlatego widzę po chłopakach, że wszyscy są świetnie przygotowani do naprawdę ciężkich treningów u trenera Latala – przyznał Jakub Szmatuła, cytowany przez „piast-gliwice.eu”.

– Teraz chcemy przepracować ten krótki, acz bardzo intensywny obóz w Kamieniu. Potem chwila w Gliwicach, a dwudziestego drugiego stycznia już będziemy walczyć o formę w Hiszpanii. Chociaż nie widzę po nikim jakiegoś specjalnego wyczekiwania. Trenujemy z dnia na dzień. Nie ukrywam jednak, że zgrupowanie w cieplejszym kraju niż Polska jest na pewno bardzo korzystne – szczególnie dla mnie. Obecnie na naszych obiektach murawa jest dosyć twarda, a to nie jest z kolei najprzyjemniejsze – zaznaczył 34-latek.

– Jeśli temperatura nie jest ujemna, to naprawdę można zrobić dobry trening. Ale przy minusowych już komfort jest znacznie niższy, co przekłada się na efektywność takiej jednostki. Niestety, w naszym klimacie trudno jest przepracować dobrze dwanaście miesięcy na najwyższym poziomie nie wyjeżdżając z kraju – ale to oczywiście żaden problem – dodał.