Lechici rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej, Ceesay, Lovrencsics i Arajuuri trenowali z drużyną

W poniedziałek wieczorem piłkarze poznańskiego Lecha rozpoczęli przygotowania do drugiej części sezonu. W zajęciach wzięło udział dwudziestu czterech piłkarzy – czytamy na oficjalnej stronie Kolejorza.

W treningu uczestniczyli już kontuzjowani pod koniec rundy jesiennej Gergo Lovrencsics i Kebba Ceesay, a także Paulus Arajuuri, który doznał urazu w ostatnim ligowym meczu z Piastem Gliwice.

Na murawie zobaczyliśmy także trzech młodych zawodników: Adama Makuchowskiego, Tomasza Dejewskiego i Kamila Jóźwiaka, a także piłkarzy, którzy wzmocnili kadrę Lecha przed drugą częścią sezonu, czyli wypożyczeni ostatnio Maciej Wilusz, Mateusz Lis i nowy piłkarzy Kolejorza Sisi. Zabrakło natomiast Denisa Thomalli, który wyjechał na testy medyczne do innego klubu.

– To był wprowadzający trening. Była ogólna rozgrzewka, potem ćwiczenia na utrzymanie piłki, a na koniec treningu gierka. Nie wprowadzaliśmy w niej żadnych zasad taktycznych, bo to był pierwszy trening. Chodziło o to, żeby pobawić się z piłką – tłumaczy asystent trenera Jana Urbana Kibu Vicuna cytowany przez lechpoznan.pl.

Lechici na zgrupowanie na Cypr wylecą w czwartek, ale zanim to nastąpi czekają ich dwa intensywne dni treningów. We wtorek rano piłkarze przejdą badania krwi, po których wyjdą na trening w trzech grupach. Kolejne zajęcia zaplanowano także popołudniu. Z kolei w środę na hali AZS-u przejdą testy progresywne i podobnie jak dzień wcześniej będą trenowali popołudniu.