Jan Kirchhoff na celowniku Sunderlandu

Szkoleniowiec Sunderlandu, Sam Allardyce już podczas zimowego okienka transferowego może pozyskać 25-letniego pomocnika Bayernu Monachium, Jana Kirchhoffa – donosi „Sky Sports”.

Były piłkarz FSV Mainz 05, któremu wraz z końcem czerwca przyszłego roku wygasa kontrakt z ekipą z Allianz Arena, nie może przebić się do składu Bawarczyków i coraz poważniej zastanawia się nad zmianą piłkarskiego otoczenia.

Według najnowszych informacji docierających do nas z Wysp Brytyjskich mistrzowie Niemiec nie będą robić zawodnikowi większych problemów przy zmianie barw klubowych już na początku stycznia.

Oprócz grających na co dzień w Premier League Czarnych Kotów chęć pozyskania byłego młodzieżowego reprezentanta Niemiec wyrażają również szkoleniowcy takich drużyn jak FC Koeln, FC Ingolstadt 04, TSG 1899 Hoffenheim, czy też Werder Brema.

W bieżącej kampanii Jan Kirchhoff rozegrał we wszystkich możliwych rozgrywkach zaledwie dwa mecze. W sumie na boisku przebywał przez dziewięćdziesiąt jeden minut. Nie strzelił ani jednego gola, nie zanotował też żadnej asysty.