John Arne Riise: Liverpool nie mógł zakontraktować lepszego fachowca


Były zawodnik Liverpoolu, John Arne Riise przyznał, iż jego zdaniem zakontraktowanie Juergena Kloppa przez ekipę z czerwonej części Merseyside to strzał w przysłowiową dziesiątkę.

Pracujący ostatnio w niemieckiej Borussii Dortmund 48-latek oficjalnie nowym szkoleniowcem The Reds został w ostatni czwartek. Na stanowisku zastąpił Brendana Rodgersa, który do drużyny z miasta Beatlesów trafił w 2012 roku.

– Juergen Klopp ożywi The Kop. Wszyscy fani Liverpoolu znów zaczęli wierzyć w sukces – powiedział John Arne Riise, cytowany przez oficjalną stronę internetową osiemnastokrotnego mistrza Anglii.

– Ja osobiście jestem dobrej myśli. Wydaje mi się, że Klopp jest właściwą osobą, na właściwym miejscu i już wkrótce wprowadzi potrzebne zmiany. Dodatkowo jego wypowiedzi są niesamowite. Kiedy po raz pierwszy go usłyszałem to od razu dostałem gęsiej skórki – zaznaczył.

– Liverpool nie mógł zakontraktować lepszego fachowca. Zarówno klub, jak i piłkarze i sztab szkoleniowy otrzymali osobę, która poważnie wzmocni drużynę. Myślę, że już wkrótce przełoży się to na wyniki – dodał były wielokrotny reprezentant Norwegii.