Ryan Shawcross: Jack Butland musi zostać w Stoke na wiele lat

28-letni środkowy obrońca Stoke City, Ryan Shawcross przyznał, iż ma on ogromną nadzieję, że podstawowy golkiper The Potters, Jack Butland pozostanie w drużynie z Britannia Stadium na wiele lat.

Wychowanek Birmingham City, który wciąż jest przez wielu uważany za największy bramkarski talent na Wyspach Brytyjskich, w zespole ze Stoke-on-Trent występuje od 2013 roku. W sumie w pierwszej drużynie wystąpił w 19 spotkaniach.

– Wydaje mi się, iż największym problemem jest to, iż nasi bramkarze muszą zbyt często wznosić się na wyżyny swoich umiejętności. Są dobrzy, ale my jako obrońcy musimy tak grać, aby nie musieli oni zbyt często interweniować – powiedział Ryan Shawcross, cytowany przez „Sky Sports”.

– Jack Butland podpisał z klubem długoletni kontrakt. Jest on naprawdę topowym bramkarzem. Mam nadzieję, że uda się zatrzymać go w klubie najdłużej jak to tylko możliwe – dodał.

Ponadto warto zaznaczyć, iż 22-latek ma już za sobą debiut w seniorskiej kadrze Trzech Lwów. Swój pierwszy mecz w dorosłej reprezentacji Anglii rozegrał w połowie sierpnia 2012 roku.