Juergen Klopp: Pozyskanie środkowego obrońcy było priorytetem

Szkoleniowiec Liverpoolu, Juergen Klopp ujawnił w swoim ostatnim wywiadzie, dlaczego zdecydował się pozyskać na zasadzie wypożyczenia z drugoligowego angielskiego Queens Park Rangers Stevena Caulkera.

24-letni Anglik, który dość niespodziewanie trafił na Anfield, został już zgłoszony przez ekipę z czerwonej części Merseyside i może bez najmniejszych problemów wystąpić w środowym meczu z Arsenalem w ramach 21. kolejki Barclays Premier League.

– W naszej obecnej sytuacji kadrowej pozyskanie środkowego obrońcy było priorytetem. Miesiąc temu jeszcze wszystko było w porządku, nikt nie przypuszczał, że będziemy potrzebować wzmocnień na tę pozycję – powiedział Juergen Klopp, cytowany przez „liverpoolfc.com”.

– Szukaliśmy zawodników, którzy są ograni na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, bowiem doświadczenie jest na chwilę obecną najbardziej potrzebne, oraz nie mają żadnych problemów z grą w powietrzu. Steve bez dwóch zdań posiada wszystko czego potrzebujemy – kontynuował niemiecki menadżer The Reds.

– Na chwilę obecną najlepszym rozwiązaniem dla nas był Steve Caulker, choć w Southampton nie miał najlepszego okresu. Jesteśmy o tym przekonani w stu procentach – dodał były opiekun Borussii Dortmund.