Championship: Zwycięstwo „Wilków”, dwa gole Żyro

Piłkarze Wolverhampton Wanderers wygrali z Fulham FC 3:2 (2:1) w ramach 26. kolejki Championship. W spotkaniu rozgrywanym na Molineux Stadium swój ligowy debiut w barwach „Wilków” zaliczył Michał Żyro.

Były zawodnik Legii Warszawa otworzył wynik meczu w szóstej minucie, pokonując Andy’ego Lonergana płaskim strzałem w prawy róg bramki. Niedługo później podwyższył rezultat, zdobywając gola po indywidualnej akcji. Pierwsze trafienie dla gości zanotował Lasse Vigen Christensen, który wykorzystał asystę Jazza Richardsa.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy prowadzenie gospodarzy podwyższył Matt Doherty, a kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry wynik na 3:2 ustalił Ross McCormack.

„Wilki” zajmują obecnie dziesiąte miejsce w ligowej tabeli, posiadając 37 punktów. Podopieczni Slavisy Jokanovicia zgromadzili o dziesięć „oczek” mniej i plasują się na 19. lokacie.