Karol Świderski: Awans do ósemki jest naszym celem

– Musimy wygrać dwa spotkania, które są przed nami i awansować do pierwszej ósemki. To jest nasz główny cel na ten sezon – stwierdził przed poniedziałkowym spotkaniem z Podbeskidziem Bielsko-Biała napastnik Jagiellonii Białystok, Karol Świderski.

Podopieczni Michała Probierza po 28. seriach gier plasują się w tabeli piłkarskiej Ekstraklasy na dziesiątym miejscu. Jak do tej pory zgromadzili oni na swoim koncie trzydzieści pięć punktów, a więc tyle samo co otwierająca grupę mistrzowską Lechia Gdańsk.

– Skuteczność z kadry muszę przełożyć na mecze ligowe, bo musimy wygrać dwa spotkania, które są przed nami i awansować do pierwszej ósemki, co jest naszym głównym celem na ten sezon. Dlatego też liczy się to, aby moje bramki przede wszystkim dawały nam zwycięstwa – stwierdził snajper Żółto-Czerwonych, cytowany przez „jagiellonia.pl”.

– Przed poprzednim meczem z Podbeskidziem zdarzyła nam się seria kilku porażek z rzędu, ale to właśnie w Bielsku-Białej udało się ją przerwać i wywieźć remis. Wierzę, że tym razem także spotkanie z tym rywalem będzie przełomowe i uda nam się wygrać – dodał młodzieżowy reprezentant Polski.