Kazimierz Moskal: W każdym spotkaniu chcemy grać o wygraną

Wisła Kraków już w piątek zmierzy się na własnym stadionie w ramach 14. kolejki Ekstraklasy z Ruchem Chorzów. Jak zaznaczył na przedmeczowej konferencji prasowej opiekun Białej Gwiazdy, Kazimierz Moskal jego drużyna w starciu z Niebieskimi zrobi wszystko, aby w końcowym rozrachunku zainkasować komplet punktów.

– Z powodu żółtych kartek ze składu wypadł Richard Guzmics, a tradycyjnie już rehabilituje się Sarki. Pozostali piłkarze są do mojej dyspozycji – powiedział Kazimierz Moskal, cytowany przez oficjalną stronę internetową trzynastokrotnego mistrza Polski.

– W każdym spotkaniu chcemy grać o wygraną. Wielokrotnie mówiłem o tym, że seria zwycięstw robi dużą różnicę w lidze i dla nas jest to bardzo istotne. W naszych głowach widnieje wizja, aby przede wszystkim zagrać dobry mecz i zdobyć trzy punkty – kontynuował były opiekun pierwszoligowego GKS-u Katowice.

– Każdy mecz jest inny. Mamy doświadczenie z poprzednich spotkań rozegranych przed własną publicznością. Wiemy, jak tutaj grają zespoły, a atak pozycyjny nie jest tylko naszą bolączką. Patrząc na to, jak prezentuje się Ruch, to należy spodziewać się podobnego meczu. Chyba, że trener Fornalik będzie chciał coś zmienić lub Stępiński będzie kombinował – dodał pół żartem, pół serio szkoleniowiec Białej Gwiazdy.

Drużyna ze stolicy Małopolski na tym etapie rozgrywek plasuje się na szóstym miejscu. Jak do tej pory Wisła Kraków zdobyła osiemnaście punktów. Do prowadzącego Piasta Gliwice na chwilę obecną traci dziesięć „oczek”.