Kolo Toure rozważa opuszczenie Liverpoolu

Doświadczony iworyjski obrońca Liverpoolu, Kolo Toure przyznał, iż coraz poważniej rozważa on swoje odejście z ekipy z czerwonej części Merseyside już podczas zbliżającego się wielkimi krokami okienka transferowego.

34-latek, który dostał od klubu ofertę pozostania w zespole na kolejny rok, nie ukrywa, że nie jest zadowolony ze swojej pozycji w drużynie, a brak występów to główny powód, dla którego chce odejść. Od momentu przenosin z Manchesteru City do The Reds rozegrał on zaledwie 44 spotkania.

– To był naprawdę trudny sezon dla całego zespołu i wszystkich osób z nim związanych, bo nie powtórzyliśmy naszego sukcesu z poprzedniej kampanii – powiedział w wywiadzie dla „Liverpool Echo” Kolo Toure.

– Teraz dla mnie najważniejsza jest decyzja o mojej przyszłości. Muszę zobaczyć co jest dla mojej rodziny najważniejsze – kontynuował doświadczony stoper, który łączony jest z przenosinami do Interu Mediolan, w którym prawdopodobnie od następnego sezonu będzie występował jego brat.

– To będzie zapewne trudna decyzja, bo od kiedy tutaj jestem to czuję się bardzo dobrze. Jestem jednak profesjonalnym zawodnikiem i chcę grać więcej. W piłce wszystko lubi się dziać bardzo szybko, tak więc może okazać się, iż jakaś decyzja zostanie podjęta w dwa, czy też trzy dni – dodał.