Kornel Osyra: Naszym celem jest pierwsza ósemka


22-letni środkowy obrońca Piasta Gliwice, Kornel Osyra przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, iż nadrzędnym celem klubu na sezon 2015/2016 jest awans do pierwszej ósemki ligi.

Piastunki po jedenastu kolejkach ligowych są liderem Ekstraklasy. Na chwilę obecną ekipa prowadzona przez Radoslava Latala ma na swoim koncie 27 punktów (sześć więcej niż druga Pogoń Szczecin).

– Jeśli będziemy wciąż punktować, to nie będziemy musieli patrzeć na inne zespoły. Taki powinien przyświecać nam cel, robić po prostu swoją robotę, a jeśli będziemy ją wykonywać tak jak do tej pory, to jestem dobrej myśli – powiedział Kornel Osyra, cytowany przez oficjalną stronę Piasta Gliwice.

– Naszym celem jest pierwsza ósemka. Jak już tam będziemy, to wtedy ze spokojną głową podejdziemy do walki o konkretne cele. Nie wiemy, jakie miejsce będziemy zajmować po trzydziestu kolejkach, także trudno prorokować – kontynuował.

– Nie liczymy punktów, można się łatwo przeliczyć. Tyle punktów ile zdobędziemy do dwudziestego drugiego grudnia tyle będziemy mieć i wtedy porozmawiamy, co dalej. Nie wybiegamy w przyszłość, bo sezon jest długi, a każdy mecz jest inny – zaznaczył.

– To jest fajne uczucie, kiedy stadion się zapełnia. Jest nam bardzo miło, że kibice obydwu zespołów przybyli tak licznie. To oni tworzą atmosferę i uskrzydlają piłkarzy. Dla tych ludzi naprawdę warto grać w piłkę – dodał.